top of page
 • תמונת הסופר/תBen Luria

מלגת צ'בנינג - Chevening Scholarship
אמ;לק: מלגת מנהיגות בינלאומית מטעם ממשלת בריטניה, לתואר שני חד-שנתי בכל תחום ואוניברסיטה בבריטניה.

איפה: כל אוניברסיטה בריטית


תחום לימודים: כל תחום לימודים (כל עוד מדובר על תואר שני חד-שנתי)


תאריכים רלוונטיים: ההגשות נפתחות בתחילת אוגוסט ונסגרות בתחילת נובמבר, הלימודים נפתחים בספטמבר-אוקטובר בשנה העוקבת.


המלגה וישראל: המלגה פתוחה לישראלים. לא ידועים לנו המספרים הרשמיים, אך בכל שנה מתקבלים ישראלים למלגה.


גיל: אין הגבלת גיל למלגהקריטריונים למועמדות למלגת Chevening:

 • המלגה היא מלגת מנהיגות בהגדרה, אך כהרגלן, מנהיגות זו מילה שאומרת הרבה מאוד דברים: "אין מלגאי צ'בנינג 'טיפוסי', אך אנחנו מחפשים את סוג האנשים שיש להם התשוקה, הרעיונות וההשפעה בשביל לספק את הפתרונות והמנהיגות הנדרשים ליצירת עתיד טוב יותר".

 • על המלגאים להיות עם לפחות שנתיים של ניסיון עבודה מקצועי (בארץ גם שירות לאומי/צבאי יכול לספק קריטריון זה).

 • לצד זאת, ככל המלגות הבינלאומיות, ישנן דרישות שפה מינימליות באנגלית, המלצות אקדמאיות/מקצועיות, ויכולת אקדמאית מוכחת, לרבות קבלת תואר ראשון לפני מועד תחילת הלימודים.

 • על מלגאים לחזור למדינתם (ישראל כמובן במקרה זה) לפחות לשנתיים לאחר סיום התואר.


דרישות הגשה למלגה:

 • פירוט על ניסיון אקדמי ומקצועי (כמו קורות חיים, אבל במערכת ההגשה במקום כקובץ)

 • בחירה של שלושה מסלולי תארים אופציונליים באוניברסיטאות בריטיות - אלה יכולים להיות תארים שונים באותה האוניברסיטה, או תארים מאוניברסיטאות שונות (בין אם תארים בתחומים מקבילים או לא)

 • ארבעה מאמרים של 100-500 מילה:

  • מנהיגות והשפעה - leadership and influence

  • בניית קשרים ולמידה משותפת - relationship-building and shared learning

  • לימודים בבריטניה - studying in the UK

  • תכניות לעתיד/קריירה - career plan

 • שני ממליצים - אקדמיים או מקצועיים; שימו לב: בשלב הראשוני רק נרשמים פרטי הממליצים. מכתבי המלצה יתבקשו רק במידה והמועמד עובר לשלב הבא.


תהליך ההגשה למלגה:

יש להגיש את המועמדות עד ה-2 בנובמבר. בתחילת-אמצע חודש פברואר, נשלחים זימונים לראיונות למועמדים שנמצאו מתאימים. אלו שזומנו לראיון יצטרכו להגיש בתוך כשבועיים את מכתבי ההמלצה, וכן את האסמכתאות האקדמיות (גיליונות ציונים/תעודת זכאות לתואר). תשובות על הקבלה למלגה מגיעות במהלך חודש יוני.


שימו לב: במקביל להגשת המועמדות למלגה עצמה, יש להגיש בנפרד מועמדות לשלושת התארים שצוינו בהעדפות! לכל תואר ואוניברסיטה כמובן דרישות משלהם ותהליך משל עצמו. בכל המקרים לוח הזמנים יתאם לזה של המלגה כמובן. במידה והתקבלתם למלגה ועד ה-14 ביולי תתבקשו להגיש לה לפחות מכתב קבלה אחד מבין התארים שרשמתם.


ועוד קצת מידע כללי:

מלגת Chevening (צ'בנינג, או צ'יבנינג/שיבנינג), ממומנת על ידי משרד החוץ הבריטי וידועה כמלגה הבינלאומית המרכזית ביותר בקרב סטודנטים לתואר שני בבריטניה, כאשר בכל שנה ישנם כ-2000 מלגאים מכ-160 מדינות(!). ניתן לראות את המלגה כמקבילה הבריטית למלגת פולברייט האמריקאית, אם כי אולי כדאי שלא תגידו את זה לבריטים עצמם.


המלגה מממנת כמעט כל תואר שני חד-שנתי שמוצע בבריטניה, ובנוסף מספקת גם דמי מחייה חודשיים ומימון של הטיסות. למלגה יש קהילת בוגרים ענפה, גם בארץ, והיא נחשבת יוקרתית אך נגישה לציבור רחב יותר ממלגות אחרות בקריטריונים שלה, דוגמת הגיל וריבוי האוניברסיטאות האפשריות.


שימו לב כי לאחר התואר, המלגאים מתבקשים לחזור למדינתם לשנתיים - כך שאולי זו לא המלגה בשביל מי שיש לו/ה חלומות על רילוקיישן מידי.


חושבים שהמלגה הזו מתאימה לכם/ן? לחצו כאן כדי להגיע לאתר שלהCommentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page